DomůSportV NHL bude o Slováka méně. Konec bohaté kariéry ve 36 letech

V NHL bude o Slováka méně. Konec bohaté kariéry ve 36 letech

Slovenský hokejový obránce Andrej Sekera vybojoval se Slovenskem stříbrnou medaili na mistrovství světa 2012.

Sekera odehrál uplynulé tři sezóny v Dallasu Stars v NHL, po té poslední mu vypršela smlouva a je přesvědčen, že si kariéru již neprodlouží.

„Nechtěl jsem se ještě další sezónu honit. S mojí hokejovou kariérou je konec. Jako volný hráč jsem dostal nějaké nabídky, ale rozhodl jsem se, že to přece jen ukončím. Hodně zavážilo, že syn měl poslední rok zdravotní problémy,“ řekl v rozhovoru pro Sportnet.

Ďáblové chtějí zpět mezi elitu. Pomohou jim i Slováci?
Vysvětlil, že hlavním důvodem byla rodinná situace. „Po všem, čím jsme si prošli, jsem si uvědomil, že nejlepší by bylo, abych se věnoval rodině. Myslel jsem si, že se to přes léto ještě nějak zlomí, ale nestalo se. Na sto procent mě už nic nepřesvědčí,“ dodal.

Sekera odstartoval kariéru v Dukle Trenčín, v roce 2004 jej draftovalo Buffalo Sabres ze 71. místa (3. kolo). Do prvního týmu se dostal o tři roky později a za Buffalo odehrál dohromady sedm sezón.

Montreal, Quebec, Canada – October 2, 2011: An official National Hockey League ice hockey puck.

Později působil v Caroline, Los Angeles, Edmontonu a naposledy v Dallasu. Dohromady odehrál v základní části NHL 842 zápasů a nasbíral 253 bodů (51+202), v play off přidal 46 startů s bilancí dvě branky a tři asistence. S Dallasem si zahrál finále Stanleyova poháru v sezóně 2019/20.

V roce 2012 získal stříbro na MS v Helsinkách, dohromady startoval na osmi šampionátech, dvakrát se představil i na ZOH. V týmu Evropy si zahrál na Světovém poháru, kde získal také stříbro.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek