DomůSportChránili životy, budou pykat? Ukrajinci žádají od FIFA horibilní částku

Chránili životy, budou pykat? Ukrajinci žádají od FIFA horibilní částku

Ukrajinský fotbalový klub Šachtar Doněck poškodilo pravidlo Mezinárodní fotbalové federace přijaté v souvislosti s invazí ruských vojsk do země.

FIFA povolila 23. června zahraničním hráčům a trenérem přerušit jejich smlouvy v ukrajinských a ruských klubech do 30. června 2023. Důvodem bylo, aby byli fotbalisté ochráněni od působení v konfliktem zasažené zemi. Šachtar žádá Sportovní arbitrážní soud (CAS), aby toto pravidlo zrušil.

Klub chtěl prodat své 14 zahraniční hráče, aby vyrovnal ztracené příjmy po přerušení ligy. Generální ředitel klubu Sergej Palkin v této souvislosti poslal dopis prezidentovi FIFA Giannimu Infantinovi.

Šéf Šachtaru o dopadech války na fotbal: Dějí se strašlivá svinstva
„Kvůli rozhodnutí FIFA přišel klub o možnost na přestup zahraničních hráčů za celkovou sumu asi 50 milionů dolarů,“ cituje ho agentura DPA. Tvrdí, že FIFA před zavedením pravidla nekonzultovala s ukrajinskými zúčastněnými stranami.

Close up of legs and feet of football player in blue socks and shoes running and dribbling with the ball. Soccer player running after the ball. Sports venue in the background

„Všichni věří, že jsme jedna fotbalová rodina. Nejsme, protože ukrajinské kluby nikoho nezajímají. Je to velmi velká škoda. FIFA se o nás nestará,“ uzavřel Palkin.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek