DomůAuto - MotoTesla: Berlínská Gigafactory vyrábí jen bílá a černá auta!

Tesla: Berlínská Gigafactory vyrábí jen bílá a černá auta!

Pokud nechcete čekat na Teslu Y do března 2023, máte na výběr jen bílý nebo černý lak. Nic mezi tím!

Čipová krize již naučila zákazníky skromnosti i trpělivosti. Nabídka verzí aut se rapidně zredukovala a přesto se na ně čeká déle. Samozřejmě platíte více. Nyní jsou tu další limity. Tak například Tesla začala ve své nové berlínské Gigafactoty vyrábět SUV Tesla Y výlučně ve dvou barevných odstínech. A to buď s černým lakem Solid Black, nebo bílým White Multi Coat. Fabrice to umožňuje zjednodušit výrobní logistiku, vyrobit více vozidel a rychleji je dodat zákazníkům.

Slovák, který v Teslu šéfoval vývoji Autopilota, firmu opouští
Jak uvádí Automotive News Europe, zákazníci, kteří si vyberou červená, modrá nebo stříbrná vozidla, budou muset čekat nejméně do března 2023, protože Teslu Y v těchto barvách vyrábí pro Evropu výlučně závod v čínském Šanghaji. Tesla však v tomto není sama. Tak například Renault nabízí takzvaný „Fast track“, tedy zrychlenou dodávku modelu Arkana v případě, že si zákazníci vyberou černý, perleťově bílý nebo šedý odstín laku karoserie.

Vision of tuned, sporty Tesla S at the charging point

Hrozí Tesle ‚Dieselgate‘? Úřadům již dochází trpělivost
Situace s nabídkou barev by se v případě Tesly Y mohla zlepšit po 12-ti denní celozávodní přestávce, během které projde berlínský závod procesem optimalizace. Výsledkem má být zkrácení výrobního taktu ze současných 90 na 45 sekund a zavedení třísměnného provozu. Platí to i pro lakovnu, kde byly podle některých zdrojů od začátku provozu v březnu problémy. Postupně by se měla vyšplhat kapacita německé továrny až na 500 000 aut ročně. To je ambiciózní cíl, protože od dubna do konce června zde vzniklo jen asi 6 000 vozů.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek