DomůAuto - MotoŠkoda Vision 7S: Toto je první skica nové studie. Nápady nešetří

Škoda Vision 7S: Toto je první skica nové studie. Nápady nešetří

Koncem srpna představí Škoda studii 7místného čistě elektrického modelu. Půjde o první ukázku nového designového jazyka Modern Solid. Tradice však rozhodně nevymizí. Důkazem je „Simply clever“ integrovaná dětská autosedačka a dva režimy uspořádání interiéru.

Koncept Vision 7S přijde nejen se sedmi sedadly, ale také s posuvnou palubní deskou, posuvným volantem i integrovanou dětskou sedačkou v nejbezpečnější zóně vozidla.
Škoda se připravuje na premiéru nové studie. A bude klíčová, protože konceptem Vision 7S představí nový designový jazyk Modern Solid, oznámený již v březnu. Symbolicky tak dá tečku za érou, když stylistice Škody šéfoval Jozef Kabaň. A jelikož debut proběhne až koncem srpna, Škoda nás zatím láká první skicí. Zajímavé je, že zachycuje interiér. To znamená, že jen stěží si na jejím základě uděláme představu o novém designovém stylu, který Škoda charakterizuje jako minimalistický, robustní, funkční a autentický. O funkčnosti však není nejmenších pochybností.

Skica totiž prozrazuje, že Vision 7S se bude moci pochlubit nesmírně variabilní kabinou pro sedm cestujících ve třech řadách is jednou mimořádnou vychytávkou. „I v budoucnosti se zaměříme na klasické přednosti vozů Škoda, mezi něž patří velkorysý prostor, jednoduché ovládání a vysoká funkčnost. Velkou kreativitu našich designérů a konstruktérů podtrhují variabilně posuvné prvky a nově vyvinutá Simply Clever řešení, jako je například zabudovaná dětská autosedačka ve středové konzole. Minimalistické linie interiéru navazují na čisté linie exteriéru vozu,“ řekl šéfdesignér Škody Oliver Stefani.

Škoda mění design. Za Kabanem dá tečku Modern Solid
K praktickým prvkům můžeme připočítat také držáky na tablety na opěradlech předních sedadel či dokonce integrované batohy. Styl interiéru popisuje Stefani jako symetrický a obepínající. Široká palubní deska proto zasahuje až ke dveřím. Opěrka na ruku umožní pohodlné ovládání dotykové obrazovky a tlačítek pro rychlý přístup s haptickou reakcí. Škoda také slibuje vyvážený poměr mezi digitálními a dotykovými ovladači. Samozřejmostí bude ambientní osvětlení, reagující na stav nabití nebo usnadňující nastupování a vystupování.

Ekaterinburg, Russia June 11, 2017 – Škoda Octavia white on Lenin Street in the urban environment in the evening

Kabina přitom poskytne dvě konfigurace uspořádání. V režimu Jízda budou všechny ovládací prvky v základní poloze a centrální dotykový displej otočen vertikálně, aby během jízdy optimálně zobrazoval důležité informace. Režim Relax bude možné aktivovat při nabíjení nebo při zastávce na odpočinek. Volant s obdélníkovým věncem a přístrojová deska se tehdy posunou dopředu a sedadla v první a druhé řadě se posunou dozadu, aby mohli cestující sedět ještě pohodlněji. Tato varianta nabídne cestujícím maximální prostor a komfort. O technice zatím nic nevíme, ale s největší pravděpodobností využije koncept platformy MEB, známé z Enyaqu iV.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek