DomůRady a NávodyRuská náhrada McDonaldu má problém. Chybí důležitá surovina

Ruská náhrada McDonaldu má problém. Chybí důležitá surovina

Když se minulý měsíc v Rusku znovu otevřely bývalé restaurace McDonald’s pod novým vedením a značkou, vyvolalo to vzrušení. Ale nástupce amerického řetězce velmi rychle narazil na zásadní problém – nedostatek hranolků.

McDonald’s opustil ruský trh po invazi na Ukrajinu, která přinesla bezprecedentní sankce Západu proti Moskvě. Americký řetězec rychlého občerstvení v květnu prodal všechny restaurace, které vlastnil, místnímu držiteli licence Alexandru Govorovi. Ten prostřednictvím své firmy GiD LLC v rámci franšízy provozoval do té doby 25 restaurací McDonald’s.

Nový vlastník nyní čelí problémům se zabezpečením dodávek brambor. Připisuje to slabé úrodě v Rusku a potížím s dovozem ze zahraničí v důsledku přerušení dodavatelského řetězce.

Restaurace pod novým názvem Vkusno & točka, což v překladu znamená „Chutně a tečka“ se začaly znovu otevírat 12. června a ten den prodali téměř 120 000 hamburgerů.

Ale poté, co zákazníci minulý týden začali zveřejňovat obrázky jídelního lístku bez hranolků, síť restaurací Vkusno & točka oznámila, že budou chybět v nabídce až do podzimu.

Vedení společnosti uvedlo, že aktuálně je „nemožné dovážet z trhů, které by se mohly stát dočasnými dodavateli brambor“. „Brambory se do nabídky řetězce vrátí v plném rozsahu začátkem příští sklizně na podzim 2022,“ uvádí se v prohlášení.

Nedostatek brambor poukazuje na obtíže, kterým čelí ruské firmy, protože sankce a přerušení dodavatelského řetězce komplikují dovoz zboží do Ruska.

McDonalds restaurant exterior. View of the fast food restaurant on sunny day. FInland, Vantaa, 28feb2020.

Generální ředitel společnosti Vkusno & točka Oleg Paroev minulý měsíc přiznal, že „značné procento“ ingrediencí pochází ze zahraničí.

Navzdory problémům v síti Vkusno & točka ruské ministerstvo zemědělství minulý týden informovalo, že letošní úroda brambor bude větší než loni a že trh je „plně zásoben bramborami včetně zpracovaných brambor“.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek